سلامتی بارداری

درمان دکولمان جفت

درمان دکولمان جفت

درمان دکولمان جفت بستگی به شدت دکولمان دارد. معمولا پزشکان شدت دکولمان جفت را در رده های خفیف، متوسط یا شدید طبقه بندی می کنند. دکولمان جفت خفیف زمانی است که خونریزی اتفاق افتاده ولی شدت خونریزی کند شده است و وضعیت شما و جنین پایدار است.

درمان این عارضه علاوه بر شدت آن، به مدت زمانی که از بارداری شما گذشته است نیز بستگی دارد. در صورتی که خون زیادی را از دست داده باشید، ممکن است نیاز به دریافت خون پیدا کنید.

• دکولمان جفت خفیف در هفته های ۲۴ تا ۳۴ بارداری

در صورتی که وضعیت شما و جنین خوب باشد، پزشک از درمان دارویی برای سرعت بخشیدن به روند تکامل و ادامه ی رشد ریه ها، استفاده خواهد کرد. اگر خونریزی شما قطع شده یا کند شود، احتمالا پزشک شما را ترخیص خواهد کرد. در غیر این صورت، ممکن است برای پایش دقیق در بیمارستان بمانید.

درمان دکولمان جفت

• دکولمان جفت خفیف در هفته ی ۳۴ بارداری یا پس از آن

اگر زمان مقرر زایمان شما نزدیک باشد، پزشک از القای زایمان یا انجام عمل سزارین برای ختم بارداری استفاده خواهد کرد. در صورتی که نوزاد شما زمان برای رشد داشته است، زایمان زودرس می تواند خطرات عوارض بعدی را کاهش دهد.

• دکولمان جفت متوسط تا شدید

در این درجه از دکولمان که با خونریزی شدید و عوارضی برای شما و جنین همراه است، معمولا نیاز به زایمان فوری و اغلب انجام عمل سزارین وجود دارد.

در موارد نادر، در صورتی که پزشک نتواند خونریزی را متوقف کند، ممکن است نیاز به عمل هیسترکتومی (برداشتن رحم) داشته باشید. باز هم تاکید می کنیم که این حالت از موارد نادر در خونریزی های شدید است.

عوارض پس از زایمان دکولمان جفت

نوزادانی که مادرشان دچار دکولمان جفت شده باشند، در معرض خطر عوارض مرتبط با بارداری قرار دارند. این عوارض عبارتند از:

• مشکل رشد با سرعت طبیعی

• تولد زودرس یا تولد قبل از هفته ی ۳۷ بارداری

• مرده به دنیا آمدن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *